«Τρίποντο» του Κόροιβου, «διπλό» για τον ΣΠΑΚ

Γαλαξίας - Κόροιβος Αμαλιάδας 1-3 (29-31, 25-23, 21-25, 15-25)
Ντέρμπι ισοδύναμων ομάδων στη Θεσσαλονίκη, με τον Κόροιβο να «καθαρίζει» το παιχνίδι στο τρίτο και τέταρτο σετ. Πέμπτη νίκη για την ομάδα της Αμαλιάδας, πιο χαλημά έμεινε ο γηπεδούχος Γαλαξίας.
Γαλαξίας (Γιώργος Γιάτσης): Μούρτζιος, Κόκκινος, Γενίτσαρης, Παλέντζας, Αποστόλου, Γεροβασιλείου, Κνάπεκ (λ), Δημητριάδης Α., Παραβισάνος, Δημητριάδης Θ., Ποτολίδης, Βανδώρος
Κόροιβος Αμαλιάδας (Παναγιώτης Γκρουμούσας): Αλεξίου, Αναστασίου, Λυκούρεσης, Μεντένιτσα, Καραγκιόζης, Μαδούρας, Αχιλλεόπουλος (λ), Παναγιωταράς, Θανασούλας, Ασημακόπουλος, Μιχαλόπουλος

ΑΕΚ - ΣΠΑ Καρδίτσας 1-3 (25-19, 15-25, 22-25, 16-25)
Ένατη σερί ήττα και δεύτερη με τον Κώστα Αρσενιάδη στον πάγκο της γνώρισε η ΑΕΚ με 3-1 σετ από τον ΣΠΑ Καρδίτσας στο κεκλεισμένων θυρών «Μπάμπης Χολίδης». Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τη δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη τους, αφού μετά το «διπλό» στην Πάτρα επί της Παναχαϊκής, πανηγύρισαν τους τρεις βαθμούς στην Αθήνα, βελτιώνοντας τη βαθμολογική θέση τους.
ΑΕΚ (Κώστας Αρσενιάδης): Καπίρης, Μπουγάς, Ιβάνκοβιτς Πανδής, Πελτέκης, Χατζηπροδρόμου, Χανδρινός (λ).
ΣΠΑ Καρδίτσας (Ρόνζι): Νεδιλάκης, Κολτσιάκης, Χήρας, Φ. Αλεξίου, Μέινβιλ,