Kύπρος - Σκωτία 3-0 (25-21, 25-16, 25-22)
Πρώτο σετ διακύμανση του σκορ: 8-7, 16-11, 21-14, 25-20 σε 22 λεπτά
Δεύτερο σετ διακύμανση του σκορ: 8-7, 16-13, 21-13, 25-16 σε 22 λεπτά
Τρίτο σετ διακύμανση του σκορ: 4-8, 11-16, 20-21, 25-22 σε 26 λεπτά
Θριαμβευτική η νίκη της Εθνικής μας επί της Σκωτίας και με τρία τρίποντα αποσπάσθηκε στη βαθμολογία κατά 5 πόντους από το δεύτερο Λουξεμβούργο και είναι πολύ κοντά πλέον στην κατάκτηση ενός ακόμη ευρωπαϊκού πρωταθλήματος μικρών κρατών Ευρώπης.

Ανώτερη η Εθνική μας στα δύο πρώτα σετ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στη Σκωτία και με συνοπτικές διαδικασίες πήρε τα δύο πρώτα σετ εύκολα με 25-20 και 25-16.
Στο τρίτο σετ η Σκωτία είχε συνεχώς το προβάδισμα και όταν το σκορ είχε φθάσει 16-11 υπέρ τους η Εθνική έβαλε μπρος και ψαλίδιζε συνεχώς τη διαφορά φθάνοντας αισίως στην ισοφάριση σε 21-21. Στο σημείο αυτό μέτρησε η εμπειρία των διεθνών μας και καθήλωσαν τους Σκωτσέζους στο 25-22 παίρνοντας συνάμα μια μεγάλη και καθαρή νίκη με 3-0 σετ.
Επαιξαν οι : Κολάς 9π, Γεωργίου 14π, Κνέζεβιτς 9π, Αλεξίου 12π, Οικονομίδης 5π, Δημητρίου, λίμπερο Παπαχριστοδούλου (Παπαδόπουλος 9π, Πλατρίτης)
Σημαντικά στατιστικά στοιχεία είχαμε στην υποδοχή από τους Γεωργίου 62%, Κολά 64% Παπαχριστοδούλου 83%.

Τον κύριο όγκο των επιθέσεων είχαν κυρίως οι Κνέζεβιτς με 23 επιθέσεις και 35% επιτυχία, Γεωργίου με 20 και 65% επιτυχία, Κολάς 17 και 41% και Αλεξίου 11 και 70%.
Στον άλλο αγώνα του προγράμματος η Ανδόρρα νίκησε την Ισλανδία με 3-2 σετ.

Στη βαθμολογία: 1. Κύπρος 3 αγώνες, 9 βαθμούς και 9-1 σετ, 2. Ανδόρρα 3 αγώνες, 6 βαθμούς και 7-3 σετ, 3. Λουξεμβούργο 2 αγώνες, 4 βαθμούς και 6-4 σετ, 4. Σκωτία 3 αγώνες, 1 βαθμός και 2-6 σετ, 5. Ισλανδία 3 αγώνες, 1 βαθμός και 2-9 σετ.