ΟΠΑΠ Β΄Κατηγορίας ανδρών και γυναικών

Στον μοναδικό ψεσινό αγώνα (Τετάρτη 26.10.2011) για το πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Β΄Κατηγορίας ανδρών η Ε.Ν.Παραλιμνίου νίκησε με 3-0 σετ (25-22, 25-18, 25-17) τον Εθνικό Λατσιών. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας του Παραλιμνίου στο πρωτάθλημα. Ο άλλος προγραμματισμένος αγώνας Αρης Λεμεσού – Αρης Πολεμίου αναβλήθηκε λόγω άλλης εκδήλωσης στην αίθουσα γυμνασίου Εκάλης.
Εξάλλου στους ψεσινούς αγώνες του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β΄Κατηγορίας Γυναικών και στο σπουδαιότερο ματς η νεοσύστατη ομάδα της Ε.Ν.Αγίου Αθανασίου επιβλήθηκε στην έδρα της την Αναγέννηση Δερύνεια με 3-1 σετ (17-25, 25-15, 25-12, 25-10), αρχίζοντας έτσι νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. Η Αναγέννηση αιφνιδίσασε την αντίπαλο της κερδίζοντας το πρώτο σετ με 25-17 αλλά η συνέχεια ανήκε στην ομάδα της Ε.Ν.Αγίου Αθανασίου που πήρε εύκολα τα επόμενα τρία σετ και τη νίκη με 3-1.

Ο Ναυτικός Ομιλος Αμμοχώστου νίκησε εκτός έδρας με 3-0 σετ (25-19, 25-16, 25-11) τον Φοίνικα Πύλας ζευγαρώνοντας έτσι τις επιτυχίες του.
Φοίνικας(Χρυσοστόμου):Αλαμπρίτη, Χοίρα, Νικολάου, Αβραάμ, Αντωνίου, Σιήκκη, (Αβραάμ, Σκάγια).
Ν.Ο.Α(Γκρύμπαν): Κωνσταντίνου, Ε.Κοντού, Σπύρου, Χαραλάμπους, Α.Κοντού, Ονησιφόρου, λίμπερο Σοφοκλέους, (Γεωργίου, Χαραλάμπους, Δημητρίου, Κάϊζερ)
Τέλος στο μεγάλο ντέρμπυ της Πάφου ο Αρης Πολεμίου ήταν ο μεγάλος νικητής. Επιβλήθηκε μέσα στο γυμνάσιο Αγίου Θεοδώρου του Παφιακού με 3-2 σετ (21-25, 25-18, 25-21, 19-25, 15-11) και η συνέχεια του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β΄Κατηγορίας γυναικών αναμένεται συναρπαστική.
Παφιακός(Χριστοδούλου): Μπέροβα, Χριστοδούλου, Νεοκλέους, Θεοτή, Λοβάσοβα, Πέτρου, λίμπερο (Πάρδου), Κ.ΧΈυσταθίου, Α.Θεοτή, Ε.ΧΈυσταθίου, Χριστοδούλου
Αρης Πολεμίου (Χαραλάμπους): Πολυβίου, Μ.Χ΄Χριστοδούλου, Παπά, Α.Χ΄Χριστοδούλου, Ρ.Κουππή, χ΄Χριστοδούλου, λίμπερο (Χ.Κουππή), Μ.Κουππή, Χαραλάμπους,