ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: αποτελέσματα αγώνων βόλεϊ (28 & 29 Ιαν)

20120128_vb_pTelchinis_03

Πρωταθλήτριες χειμώνα οι γυναίκες του ΡΣΦΠ ‘Τελχινίς’

Αήττητες ολοκλήρωσαν τον α΄ γύρο του πρωταθλήματος οι γυναίκες της Τελχινίδας αφού στο ντέρμπι νίκησαν τον Ζέφυρο με 3-1 σετ. Οι περσινές πρωταθλήτριες αν και έχασαν το πρώτο σετ από το μαχητικό Ζέφυρο επιβλήθηκαν εύκολα στα τρία επόμενα και με μία διαφορά έξι βαθμών από τις τρεις ομάδες που ισοβαθμούν στη 2η θέση δικαιώνουν όσους τους θεωρούν το μεγάλο φαβορί και για το φετινό τίτλο.

ΣΣΑΔΑΝ Ζέφυρος - ΡΣΦΠ Τελχινίς 1-3 σετ 98΄ (20-25 σε 32΄, 25-10 σε 22΄, 25-14 σε 23΄και 25-16 σε 21΄)

Ζέφυρος: Λία Μυτσκίδου, Ευμορφία Αγγελή, Στυλιανή Μπουγιούρη, Νεκταρία Τριάντου, Μαρία Καζακίδου, Νατάσα Κριτικού, Χριστίνα Χρυστοδούλου και Χρυσοβολ. Σπυροπούλου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Κέλυ Δαουτοπούλου, Μαρία Βρατσάλη, Βούλα Ευαγγελίδου, Ελένη Μητροπούλου, Δήμητρα Αλαφάκη, Νικολέτα Αλαφάκη, Ελισάβετ Αμορανίτη, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Φαίη Μίχου, Αγλαΐα Σκορδά, Αλεξάνδρα Πατσά και Στεφανία Αδαμάκη (λίμπερο).

Διαιτητές ήταν οι Λάζαρος Λαζαράκης, Νίκος Χατζησταυρίδης και Κώστας Τζάνος.

Στον άλλο αγώνα των γυναικών ο Ήλιος αν και πήρε ένα σετ υποχρεώθηκε στην 4η φετινή ήττα του από τον ανώτερο Κλεάνθη.

ΑΣ Ήλιος- ΑΕΣ Κλεάνθης 1 - 3 σετ σε 81΄ (16-25 σε 17΄, 18-25 σε 20΄, 26-24 σε 23΄ και 14-25 σε 21΄)

Κλεάνθης (Μανώλης Χατζημανώλης): Αλίκη Σίμου, Εύη Θεοδωράκη, Δέσποινα Γκαδάκη, Μαρία Παμπάκα, Αντωνία Φλεβάρη, Κατερίνα Τζανουδάκη, Μαρία Μαθιουδάκη, Κατερίνα Ακάι, Εμμανουέλα Βολονάκη , Χρυσάνθη Μαθιουδάκη και Μιχαλίτσα Σταματάκη.

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης, Γιάννης Παπασταύρου) Ελίζαμπεθ Ράιου, Τσαμπίκα Σβύνου, Χαρίκλεια Σούλη, Μαστρογιάννη, Δ. Τζώρτζη, Δ. Φυλλή, Αγγελική Πούλλη και Ελευθερία Ράιου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σωτήρης Σταματίου, Σάββας Πάττας και Σάκης Κυπριώτης.

Στους άνδρες στη μοναδική αναμέτρηση που είχε προγραμματιστεί για αυτό το σαββατοκύριακο η νεανική ομάδα του  Ήλιου νίκησε τον Κλεάνθη που κατέβηκε να αγωνιστεί με την ομάδα των παίδων.

ΑΣ Ήλιος- ΑΕΣ Κλεάνθης 3 - 0 σετ σε 80΄ (25-16 σε 30΄, 25-19 σε 25΄και 25-19 σε 25΄)

Κλεάνθης (Μανώλης Χατζημανώλης): Δημήτρης Στεργενάκης, Γιάννης Στεργενάκης, Γιάννης Λάος, Σταμάτης Μπότσης, Άγγελος Νικόλας, Γιώργος Λολάκης και Μάριος Μουρατίδης

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης, Γιάννης Παπασταύρου): Πέτρος Κόκας, Νικόλαος Βάλβας, Παρασκευάς Λάος, Πασχάλης Τσίρκος,Μουσκ Νάτσης,  Δήμας, Εράλντο, Ρούακα Σίλβιο, Χρήστος Κονιάρης και Αχχιλέας Μερτσιάρης.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Σταύρος Γκέκας και Κώστας Τζάνος.

Για το παιδικό πρωτάθλημα ο ΡΣΦΠ Τελχινίς νίκησε 3-0 στον Ιαλυσό τον τοπικό Ήλιο.

ΑΣ Ήλιος - ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 63΄(24-26 σε 28΄, 12-25 σε 17΄και 16-25 σε 18΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Μιαούλης Χειμωνέττος,  Σταύρος Ρουσέττος, Κώστας Χειμωνέττος, Γιάννης Σαρικάς, Ορμενάι Γκεντσι και Γιώργος Χατζηγεωργίου.

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης, Γιάννης Παπασταύρου) Νίκος Βαβλάς, Κριστιάν Δήμας, Πέτρος Κόκας, Αριστ. Μερτσάρης, Ερλάντο Λέτσκα, Χρήστος Κόνιαρης, Σίλβιο Βούλκα και Αχιλλέας Μερτσάρης.

Διαιτητές ήταν οι Σταύρος Γκέκας και Κωνσταντίνος Τζάνος.

Στις κορασίδες, στο ματς που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο κλειστό της Κρεμαστής, ο Κλεάνθης νίκησε τον Ήλιο με 3-0 σετ.

ΑΕΣ Κλεάνθης - ΑΣ Ήλιος 3-0 σετ σε 59΄ (25-08 σε 15΄, 25-21 σε 22΄και 25-21 σε 22΄)

Κλεάνθης (Μανώλης Χατζημανώλης): Αλίκη Σίμου, Εύη Θεοδωράκη, Δέσποινα Γκαδάκη, Μαρία Παμπάκα, Αντωνία Φλεβάρη, Κατερίνα Τζανουδάκη, Μαρία Μαθιουδάκη, Κατερίνα Ακάι, Ζωή Χριστοδούλου, Μίκα Σακελάρη και Γιώτα Ράπτη.

Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης, Γιάννης Παπασταύρου) Ελίζαμπεθ Ράιου, Τσαμπίκα Σβύνου, Παρασκευή Ίσκα, Χαρίκλεια Σούλη, Αγγελική Πουλλή, Μ. Θωμαΐδη και Ελευθερία Ράιου. Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Σωτήρης Σταματίου και Σάκης Κυπριώτης.