Πρωταθλητής Δωδεκανήσου στους άνδρες ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω

2η θέση ο ΡΣΦΠ Τελχινίς και 3η  θέση ο Κλεάνθης

Ο ΑΟ Αθλοπαιδιών νίκησε στο κατάμεστο Βενετόκλειο με 3-1 σετ το ΡΣΦΠ Τελχινίς και κατέκτησε το πρωτάθλημα Δωδεκανήσου στους Άνδρες. Οι αθλητές του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ πήραν τα δύο πρώτα σετ με 23-25 και 17-25 και έχασαν το 3ο με 26-24. Στη συνέχεια οι ροδίτες  προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν  το σετ με 19-25.

Στο Βενετόκλειο βρέθηκαν πολλοί φίλοι του αθλήματος, παρακολούθησαν ένα συναρπαστικό αγώνα   και χειροκρότησαν και τις δύο ομάδες που αξίζει να σημειωθεί ότι στη σύνθεση εκτός από πέντε αθλητές όλοι οι υπόλοιποι είναι κάτω των 18 ετών.

Στον άλλο αγώνα της κατηγορίας ο Κλεάνθης νίκησε στην Κρεμαστή τον Ήλιο και κατέκτησε την 3η θέση και  το χάλκινο μετάλλιο.

ΡΣΦΠ Τελχινίς - ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 1-3 σετ σε 96΄ (23-25 σε 27΄, 17-25 σε 20΄, 26-24 σε 27΄και 19-25 σε 22΄)

Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς) Γίαννης Φλεβάρης, Γιάννης Καρύδας,  Ευθύμης Καλημεράκης, Γιάννης Λάλουσης, Μιχάλης Τσιμισίρης, Ντάνιελ Σίμου, Σταύρος Ρουσέττος, Κώστας Χειμωνέττος, Ντάνιελ Γκένος και Μιαούλης Χειμωνέττος.

ΑΟ Αθλοπαιδιών (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Γιάννης Βραχνάς, Μιχάλης Μωρές, Κυριάκος Παππούλης, Μιχάλης Διακονικολής, Παναγιώτης Γαμβρέλλης, Στέφανος Κώστογλου, Δημήτρης Χατζηνικολάου, Νίκος Σαρίκιζης, Γιάννης Τριανταφύλλου και  Σταμάτης Χατζηπαυλής (λίμπερο).

Διαιτητές του αγώνα ήταν Σωτήρης Σταματίου, Λάζαρος Λαζαράκης και Μαίρη Παπαδούλη.

21

Ο Κλεάνθης έχει -3 βαθμούς λόγω αποβολής από το πρωτάθλημα της εφηβικής του ομάδας (έκανε δύο μηδενισμούς)

Κορασίδες

Πρωταθλητής Δωδεκανήσου ο ΑΕΣ Κλεάνθης, 2η θέση ο ΓΣ Διαγόρας και 3η θέση ο ΡΣΦΠ Τελχινίς

Νίκη 3-0 με αντίπαλο τον ΑΟ Αθλοπαιδιών και 3η θέση στην κατηγορία των κορασίδων για την Τελχινίδα.

ΡΣΦΠ  Τελχινίς - ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 σετ σε 47΄ (25-11 σε 15΄, 25-16 σε 12΄και 25-14 σε 20΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Ελισάβετ Αμορανίτη, Νένα Κουκουγκέλη, Κων/να Φουντουραδάκη, Ελίνα Πιερή, Ίρις Σεβδαλάκη, Μαρίκα Πατσά, Μαρία Οικονόμου, Γεωργία Λεσιώβα, Στεφανία Αδαμάκη, Μαρία Χατζημιχαήλ και Λουΐζα Τσαγκαράκη (λίμπερο).

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Αικατερίνη Μαραγκού, Κορίνα Χριστοφοράκη, Μιρέλλα Καβαδάκη, Νίκη Νάτσιου, Βίκυ Ανωγειανάκη, Δρεμπέλα Μαρία, Μαρία Παπαβασιλείου, Αγγ. Ντινώρη,  Ευγενία Γιαννοπούλου, Αναστασία Βλάχου και Ευγενία Μήλα.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σάκης Κυπριώτης και Νίκος Χατζησταυρίδης.

Παμπαίδες

Πρωταθλητής και στους Παμπαίδες ο ΑΟ Αθλοπαιδιών που ολοκλήρωσε αήττητος τις  αγωνιστικές του υποχρεώσεις. Στο τελευταίο ματς που έδωσε στο Βενετόκλειο νίκησε την Τελχινίδα με 3-1 σετ.

ΡΣΦΠ  Τελχινίς - ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 1-3 σετ σε 88΄ (14-25 σε 22΄, 19-25 σε 16΄, 25-23 σε 21΄και 24-26 σε 25΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Θεμιστοκλής Αρβανίτης, Φραντζής  Αράπης, Μπάμπης Παϊζάνης, Κώστας  Χειμωνέττος, Γκέντζι Ορμενάι και Ντάνιελ  Σίμου.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Νίκος Τρούμπας, Αριστοτέλης Δράκος, Στέλιος Χριστοφοράκης, Στέλιος Χατζηάμαλλος,  Δημήτρης Χατζηνικολάου, Στέφανος Κώστογλου, Κωνσταντίνος Αυγουλλάς, Δημήτρης Μωρές, Παντελής Ζαμάγιας, Χρήστος Γιαννόπουλος, Σταμάτης Χατζηπαυλής και  Παναγιώτης Γαμβρέλλης.