ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: 4 στα 4 η Τελχινίδα

(αποτελέσματα, φωτογραφίες και βίντεο από τους αγώνες βόλεϊ του Σαββατοκύριακου στη Ρόδο)

Τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες πέτυχαν οι ομάδες βόλεϊ του ΡΣΦΠ Τελχινίς το σαββατοκύριακο που μας πέρασε.

Την αρχή έκαναν οι άνδρες οι οποίοι το Σάββατο το βράδυ επικράτησαν του Διαγόρα με 3-0 σετ στην πρεμιέρα του Περιφερειακού πρωταθλήματος. Την Κυριακή τη σκυτάλη πήραν οι έφηβοι που νίκησαν το πρωί στο Βενετόκλειο τον Κλεάνθη με το ίδιο σκορ ενώ σημαντική νίκη πέτυχαν και οι νεανίδες που νίκησαν δύσκολα με 3-2 τον Κλεάνθη.

Τις επιτυχημένες εμφανίσεις του διημέρου για την Τελχινίδα ολοκλήρωσαν οι γυναίκες οι οποίες επικράτησαν άνετα του Ζέφυρου.

ΡΣΦΠ Τελχινίς - ΓΣ Διαγόρας 3-0 σετ  79΄ (25-21 σε 25΄, 26-24 σε 30΄και 25-17 σε 24΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Τσιμισιρης, Ευθύμης Καλημεράκης, Γιάννης Καρύδας, Ντανιελ Γκενοφ, Λέντσι Ορμενάι, Κώστας Χειμωνέττος, Ρωσσέτος Σταυλάς, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Ντάνιελ Σίμου,  Αλκης Μπέλος, Στέλιος Δροσάκης και Μιαούλης Χειμωνέττος (λίμπερο)

Διαγόρας (Αγάθη Μπόνη) Μεϊτανής, Καρπαθάκης, Κ. Κουλοχέρας, Παπαστάμος, Δικαστόπουλός, Αλεξίου, Δεληγιώργης, Χρ. Κουλοχέρας, Μπολινγκ και Βακόντιος (λίμπερο)

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάκης Λαζαράκης, Σάββας Πάττας και Σταύρος Γκέκας.

Το βίντεο του αγώνα Τελχινίς–Διαγόρας (Άνδρες)

Ροδίων Άθλησις - ΑΣ Ήλιος Ιαλυσού  3-0 σετ (25-13, 25-03, 25-08)

ΣΣΑΔΑΝ Ζέφυρος - ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ  54΄ (08-25 σε 17΄, 12-25 σε 20΄και 12-25 σε 17΄)

Ζέφυρος: (Λία Μυτσκίδου) Σαρασουάτι, Μυτσκίδου, Κουσκούση, Αλαφάκη, Σπυροπούλου και Ανθουλή.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Ελισάβετ Αμορανίτη, Μαρία Βλαμάκη, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Φαίη Μίχου, Αγλαΐα Σκορδά, Τζωρτζίνα Τσερώνη, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Νικολέτα Αμορανίτη, Εύη Δημογεροντάκη και Χρυσάνθη Μαθιουδάκη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάκης Λαζαράκης, Σάκης Κυπριώτης και Μαίρη Παπαδούλη.

βίντεο με φάσεις από τον αγώνα των γυναικών

ΑΣ Ήλιος - ΓΣ Διαγόρας 0-3 σετ (13-25,10-25,21-25)

ΡΣΦΠ Τελχινίς - ΑΕΣ Κλεάνθης 3-0 σετ  59΄ (25-10 σε 16΄, 25-14 σε 21΄και 25-10 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Αλέξης Πλαστρούγγης, Γιάννης Καρύδας, Γιάννης Σαρικάς, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Γκέντσι Ορμενάι, Κρίστιαν Χατζημανώλης, Κώστας Χειμωνέττος, Στέλιος Χαριστής, Ντάνιελ Γκένοφ και Μιαούλης Χειμωνέττος (λίμπερο)

Κλεάνθης: (Άννα Κουλτζή) Στεργενάκης, Λαός, Βολονάκης, Μπότσης, Λολάκης και Γιακουμάρος.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Ανθούλα Δόση.

το βίντεο του αγώνα των εφήβων

ΡΣΦΠ Τελχινίς - ΑΕΣ Κλεάνθης 3-2 σετ  118΄ (26-24 σε 30΄, 22-25 σε 27΄, 25-22 σε 22΄, 24-26 σε 27΄και 15-09 σε 12΄)

Τελχινίς: (Μιχάλης Τσιμισίρης,  Νίκος Τσιντομηνάς) Αγγελική Αγγελή, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Αλεξάνδρα Πατσά, Ελίνα Πιερή, Ελισάβετ Αμορανίτη, Κατερίνα Κυπριώτη, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Μαρία Κουφομανώλη, Μαρίκα Πατσά και Λουΐζα Τσαγκαράκη (λίμπερο)

Κλεάνθης (Μανώλης Κοκολάκης) Αντωνία Φλεβάρη, Κατερίνα Τζανουδάκη, Εμμανουέλα Βολονάκη, Αλίκη Σίμου, Ζωή Χριστοδούλου, Κατερίνα Ακάι, Μαρίνα Τζανουδάκη, Μαρία Παμπάκα και Δικαία Ορφανου (λίμπερο)

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σάκης Κυπριώτης, Νίκος Χατζησταυρίδης και Ανθούλα Δόση.