Γκουλινέλι: "Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι"

Παρά και την ήττα ο προπονητής του Ηρακλή Φλάβιο Γκουλινέλι εμφανίστηκε ήρεμος και αποφασισμένος τόσο αυτός όσο και οι παίκτες του να τα δώσουν όλα στον αγώνα της Πέμπτης μέσα στο ΕΓ. Μίκρας. «Ο Παναθηναϊκός κέρδισε το πρώτο ματς και χρειάζεται πλέον δύο νίκες, ενώ εμείς τρεις. Δεν έγινε τίποτα θα τα δώσουμε όλα στο επόμενο ματς για να μπορέσουμε να αλλάξουμε τη κατάσταση. Είχαμε την ευκαιρία να φύγουμε με τη νίκη αλλά κάποια λάθη στην επίθεση στο τέταρτο σετ και κάποια προβλήματα στην άμυνα στο πέμπτο σετ μας στέρησαν την ευκαιρία. Θα παλέψουμε όμως μέχρι τέλους».

Από την πλευρά του ο Αντρέι Κράβαρικ τόνισε: «Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο. Και οι δύο ομάδες είχαν από δύο σετ. Στο πρώτο και στο τέταρτο σετ μπήκε δυνατά ο Παναθηναϊκός και στο δεύτερο και στο τρίτο εμείς. Το θέμα είναι ότι εμείς στο πέμπτο σετ ενώ ήμασταν 6-8 πάνω στο σκορ επιτρέψαμε στον Παναθηναϊκό να πάρει ένα σερί 6-0. Δεχθήκαμε και την κίτρινη κάρτα που για εμένα κακώς την έδειξε ο διαιτητής, δεν ήταν φάση για κάρτα. Πιστεύω ότι το πρόβλημα ήταν ότι δεν είχαμε καλή ανάπτυξη και δεν βοηθήσαμε και εμείς οι κεντρικοί όσο θα έπρεπε. Τώρα πρέπει να τα δώσουμε όλα στο επόμενο παιχνίδι, που επίσης θα είναι ντέρμπι. Θα προετοιμαστούμε όσο το δυνατό καλύτερα . Σίγουρα δεν είναι εύκολο να κερδίσεις τον Παναθηναϊκό τρία συνεχόμενα παιχνίδια αλλά πρέπει να το πιστέψουμε.