ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Τα αγωνιστικά νέα των ομάδων μας

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α΄ ΟΜΙΛΟΣ):

Σταθερά στην 2η θέση ο ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ, μετά από 15 αγώνες

Την θέση τους πίσω από την ΑΕΚ διατήρησαν οι Γυναίκες της ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ, μετά την νίκη τους με 3-0 σετ (25-17, 25-17, 25-15) επί του ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΦ. Οι αθλήτριες του Βαγγέλη Ζαρκαλή μπήκαν συγκεντρωμένες στον αγώνα και με καλό σέρβις και άμυνα δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης στις αντιπάλους τους, που δεν κατέθεταν όμως εύκολα τα όπλα. Σαφώς βελτιωμένη η ομάδα σε όλα τα επίπεδα, πήρε τους τρεις βαθμούς και μετά τα στραβοπατήματα της Αγίας Παρασκευής και του Ηλυσιακού, διατήρησε την απόσταση από την τρίτη και τέταρτη θέση. Στον αγώνα κλήθηκαν: Μουτζουρίδου(αρχηγός), Φλωροπούλου, Ζούγρη, Παπαδοπούλου, Καπνιά, Καραχάλιου, Θεοδωρακέα, Τουρνάκη, Οικονομάκη, Κουτουζίδου Χριστίνα, Κουτουζίδου Ντίνα, Ρόγκα(λίμπερο). Η Χριστοδούλου απουσίασε λόγω προσωπικού της προβλήματος στην Κρήτη, με ειδική άδεια.
ΟΠΕ Ρεθύμνου – Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3-0 (25-13, 25-14, 25-18)
Ηλυσιακός – Θρίαμβος 3-2 (23-25, 20-25, 25-20, 25-8, 15-13)
ΑΓΣ Άρτεμις – ΑΣ Ιωνικός 3-0 (25-17, 25-17, 25-15)
ΦΟ Βριλησσίων – Αγ. Παρασκευή 3-1 (25-23, 17-25, 25-23, 28-26)
ΑΕΚ – Μεσσηνιακός 3-0 (25-6, 25-20, 25-12)
ΑΣΠ Απόλλων – ΑΣΠ Ίωνες 1-3 (25-16, 23-25, 15-25, 27-29)

12. Αστέρας Αγ. Δημητρίου 13-44 4
* Ηλυσιακός και Μεσσηνιακός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

================================================

07-02-10 Ακάθεκτες συνεχίζουν οι Κορασίδες μας

Αήττητες πέρασαν και μέσα από την ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ, οι Κορασίδες του Παναγιώτη Ζουπάνου, αφού κατάφεραν να επιβληθούν με 0-3σετ (11-25, 19-25, 14-25) των αντιπάλων τους και να συνεχίσουν την πολύ καλή φετινή τους πορεία. Ο αγώνας των Παγκορασίδων Α’ αναβλήθηκε στην ΣΑΛΑΜΙΝΑ, λόγω προβλήματος που παρουσιάστηκε στο φιλέ των γηπεδούχων, ενώ οι Παγκορασίδες Β’ παίζοντας καλύτερα από την πρώτη φορά πίεσαν αλλά έχασαν από την ανώτερη ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ με 3-0.