Τρία στα τρία για τον Πανιώνιο

1ος όμιλος
Ο Πανιώνιος επικράτησε πολύ εύκολα της Φθίας με 3-0 σετ και φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας όντας αήττητος σε τρεις αγωνιστικές. Διπλό στο τάι μπρέικ για τον Ιωνικό Ν.Φ. μέσα στα Χανιά. Χθες Σάββατο, είχαμε την ήττα με παράπονα για τη διαιτησία στο 4ο σετ από τον Εθνικό. Τα Ταταύλα έκαναν το διπλό στη Δραπετσώνα επικρατώντας με 3-1 σετ.
Εθνικός - Ταταύλα 1-3 (21-25, 22-25, 25-15, 20-25)

Πανιώνιος - Φθία 3-0 (25-10, 25-16, 25-11)
ΣΦΠ Χανίων - Ιωνικός N.Φ. 2-3 (25-27, 25-21, 20-25, 25-22, 06-15)

2ος όμιλος
Μετά από δύο νίκες η Πρέβεζα γνώρισε την πρώτη της ήττα, καθώς ο Πανερυθραϊκός πήρε το «τρίποντο» με 3-0 σετ. Πρώτη νίκη για την Καλαμάτα στο τοπικό ντέρμπι με τη ΓΕΜ, 3-1 σετ. Δεύτερη νίκη, αλλά πρώτη «καθαρή» για την Ολυμπιάδα Πατρών, 3-1 σετ τον Απόλλωνα που γνώρισε δεύτερη ήττα.
Πανερυθραϊκός - Πρέβεζα 3-0 (25-21, 25-20, 25-20)

ΓΕ Μεσσηνίας - Καλαμάτα 1-3 (25-23, 15-25, 19-25, 14-25)
Ολυμπιάδα Πατρών - Απόλλων Αθηνών 3-1 (19-25, 25-18, 30-28, 25-13)

3ος όμιλος

Ο Μέγας Αλέξανδρος βρήκε την ευκαιρία να προσπεράσει στη βαθμολογία, αφού έφυγε με τη νίκη από τα Γιάννενα, την ώρα που η ΜΕΝΤ είχε απώλεια στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β’ Εθνικής. Η ομάδα του κ. Γκολίτση ηττήθηκε εντός έδρας από την Ελπίδα Αμπελοκήπων που μάλιστα προηγήθηκε 0-2 στα σετ. Πρωτοπόρος στη βαθμολογία είναι πλέον και η Ορεστιάδα που νίκησε 3-1 τον ΑΟ Σερρών.

Αρίων - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-22, 25-15, 22-25, 25-18)

ΦΕ Ιωαννίνων -  Μέγας Αλέξανδρος 1-3 (26-24, 27-29, 22-25, 24-26)
Ορεστιάδα - ΑΟ Σερρών 3-1 (27-25, 25-13, 23-25, 25-16)
ΜΕΝΤ - Ελπίς Αμπελοκήπων 2-3 (25-27, 28-30, 25-22, 25-21, 10-15)