Νίκησαν με 3-1 την Αναγέννηση Σάμου οι γυναίκες της Τελχινίδας

Μετά από μια μέτρια εμφάνιση με αντίπαλο την πρωταθλήτρια Σάμου Αναγέννηση, η Τελχινίδα ξεκίνησε με νίκη τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στην Τελική Φάση του Ι΄ ομίλου του Περιφερειακού πρωταθλήματος βόλεϊ γυναικών.

Οι αθλήτριες της ροδίτικης ομάδας ενώ ξεκίνησαν καλά στο 1ο σετ, το οποίο και κέρδισαν με 25-21, χαλάρωσαν στη συνέχεια με αποτέλεσμα να χάσουν το 2ο με 27-29.

Στα δύο επόμενα σετ όμως έπαιξαν καλύτερα και έφθασαν εύκολα στη νίκη.

ΡΣΦΠ Τελχινίς - ΑΑΣ Αναγέννηση Σάμου 3-0 σετ σε 96΄ (25-21 σε 25΄, 27-29 σε 29΄, 25-13 σε 25΄και 25-17 σε 17΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντoμηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Κέλυ Δαουτοπουλού, Ελένη Μιτροπούλου, Φαίη Μίχου, Βίκυ Μπαλή, Μαρία Βρατσάλη, Αγλαΐα Σκορδά, Ελισάβετ Αμορανίτη, Μαρία Βλαμάκη και Νικολέτα Αμορανίτη (λίμπερο)

Αναγέννηση Σάμου: (Ε. Βαλής) Δημητροπούλου, Φράγκου, Βογιατζή, Νάτα, Παπαδοπούλου, Λιάπη, Λαδά, Ρίζου, Μπίγια, Αβραμίδη και Συναγρίδη (λίμπερο)

Διαιτητές ήταν ο Τάσος Μενεσλής, ο Βασίλης Χατζηδούκας και η Κατερίνα Μουστάκη.

Στον άλλο αγώνα της τελικής φάσης ο τοπικός ΑΟ Θήρας επιβλήθηκε δύσκολα του Παγγεραγωτικού Μυτιλήνης με 3-1 σετ.

Σήμερα Παρασκευή ο ΡΣΦΠ Τελχινίς θα αντιμετωπίσει στις 8μμ σ’ έναν καθαριστικό αγώνα  τον ΑΟ Θήρας.